“I'm not upset that you lied to me, I'm upset that from now on I can't believe you”

13. března 2012 v 21:49 | Lily Infinity |  Opinions
Jedna z nejzákladnějších přirozených vlastností lidí je lhaní. Asi jim život v iluzi přijde lepší. A nebo mají jen rádi křivý nosy.


Lžu pořád. Stejně, jako oni mně a přesto jinak. Nejsem na bílé lži, jen pravdu většinou neřeknu sama od sebe. když se někdo ptá, co si o něm myslím, přece ze sebe nebudu dělat Santu Clause, měla bych snad? S překvapením zjišťuju, že lidi milosrdné lži přímo očekávají, ale přece není můj problém, že se mě na něco zeptali.


Jedním z hlavních důvodů, proč jsem nepravdomluvná, je až překvapivá touha, aby si o mně známí mysleli jen to nejlepší. Paradoxně se je snažím přesvědčit o tom, že žiju podle sebe a je mi jedno, co říkají oni. Taky si dost často protiřečím, což však nepramení v nedostatku vlastních názorů, ba ani v jejich časté záměně. Chybí mi a vždy chyběla schopnost "správného vyjadřování", vedle toho taky nedokážu ostatním cokoliv vysvětlit a chytám záchvaty, když se dovolí někdo mou snahou opovrhovat. A vzhledem k tomu, že se ani nepovažuju za lidskou bytost, natož pak za někoho normálního, vlastnosti jako lhaní a neschopnost čehokoliv mě na sobě nijak netrápí. Stejně jako mlaskání.

Což mě trápí na ostatních. Zatímco by se jeden přetrhl, aby jim dokázal vymyslet dostatečně výmluvnou bílou lež (naučili mě to sami, sto kilové kamarádce dokážu klidně říct, že není tlustá) jen kvůli tomu, že ji chtějí slyšet, oni vědí, že největší laskavost mně prokážou pravdou a stejně to nejsou schopni akceptovat. Možná by se to dalo nazvat karmou, ale s určitostí můžu říct, že karma nezávisí na lidské vůli jako takové. Kdyby se zkrátka lidi dokázali odpoutat od svých ideálů a vnímat očima a ne mozkem, přestali bychom lhát. Všichni. Když lže jeden člen velké skupinky, pořád je to špatné, nebo stejné, jako kdyby lhali všichni v ní. Bez lží by přestaly vznikat stupidní dětské hry a romantický komedie, jako "hra na pravdu". Taky bychom byli schopni přijímat sami sebe, žít ve svobodném státu. Bez lží by vlastně lidi byli děsně šťastný.

No a bez lží by nevznikl tento článek.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rhubarbe rhubarbe | Web | 14. března 2012 v 2:02 | Reagovat

kedysi som bola majster sveta vo vymýšlaní si "prečo ako začo" hlavne pre rodičov ale dnes už rodičom vravím pravdu, a klamem najčastejšie samú seba. ako napríklad- to bude ok...

2 Nate Nate | 18. března 2012 v 19:56 | Reagovat

Nerikam milosrdne lzi. Bavi me to tim vic, cim vic ji ten druhy ocekava. Musim se v duchu smat, kdyz vidim vyraz nekoho, kdo nedokaze snest neprikraslenou pravdu, na kterou se sam zeptal. Ale je to marne, sami pravdou neoplati, furt jen same prazdne kecy :) takze ne, karmou to nebude, jsou to proste ovecky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama