Proč jsem vegetarián, který jí maso

7. března 2012 v 22:51 | Lily Infinity |  Infinity
Ať to zní jakkoliv zvláštně, nějak jsem se postupně začala řadit k vegetariánům a to z naprosto odlišného důvodu, než se řadí ostatní.

Já vím, že ta fotka není nic moc, ale vážně, vážně se moje kočka nerada fotí.

Zprvu mi přestalo chutnat maso. Přišlo mi suché, divné a že se hejbe. Přesto jsem na talíři málokdy viděla pozůstatek živého tvora, ač jsem si to uvědomovala, stále to bylo jen jídlo. Do té doby jsem jedla povětšinou kuřecí - tedy, nijak jsem se nezajímala o to, jaké maso mi kdo podstrčil, ale kuřecí je zkrátka priorita, není šlachovité, není tvrdé a zkrátka víme, jak chutná kuřecí maso a nemusím to osvětlovat. Pak se mi stala menší nehoda a po návratu z nemocnice, kdy jsem musela - a doteď musím - povalovat se doma, jsem se začala věnovat zdravé výživě a až jsem se zděsila, co všecko umělý je právě v kuřeti nacpaný. Hormony, chemie, a při nejlepším jen voda, aby to vypadalo, že je to kuře masitý. Definitivně mě přešla chuť a zažila jsem dva měsíce úplnýho vegetariánství, který vlastně nebylo na ochranu zvířat - samozřejmě, že bych byla radši, kdyby tu mezi námi lítaly volně slepičky a divočáci, stále jsme však součástí potravního řetězce a vůbec mě neštve, že jsem si tak vlastně proti sobě poštvala vegetariány, ale i "zapřísáhlý masožrouty".

Po těch zhruba osmi týdnech jsem to nějak přehodnotila a začala jíst vepříky, protože mi bylo líto, že máma vařící pro tří až pětičlennou domácnost se musí omezovat na chutě puberťačky, která by si vlastní jídlo udělat nesvedla, když má po úraze. Vepřový mi vždycky přišlo hnusný, ale teď jsem zjistila, že je to vlastně výborné maso a ani není, narozdíl od kuřátek, tak suché, takže ho teď hamám tak nějak v omezeném množství, neomezuju se na šunčičky, párečky, ba ani klobásničky (dobře, na ty ano, o ty se připravuju) a už si nemusím sundávat salámek z chlebíčku u známých, všichni jsou šťastni a každý se všem zavděčil. Zkrátka a dobře, i nejvíc zapřísáhlí vegetariáni by si měli uvědomit, že čas od času žádná šunčička nikoho nezabije, naopak, pomůže řezníkům díky tržbám a tělo vám bude za kousek takové lahůdky vděčno. Denní masožroutství mi však přijde jako povrchnost, neúcta ke svému trávícímu systému a vajíčka denně k snídani, no vždyť to je fór. Není nic krásnějšího, než ráno vstát, usmát se, nacpat do sebe deset Bebe sušenek a vyjít pyšně do školy, jakoby se nechumelilo. Život je přeci krásný, i když se vepříci otáčí někde nad ohněm.

A jen tak mimochodem, možná už jste narazili na stránku Rádi jíme psy na Facebooku. Spousta lidí tam denně napíše, jak je to neohleduplné, že pes je přítel a ne potrava, jak jsou psi vděční a že pes není prase, aby se jedlo, a jak jsou členové této skupiny kanibalové a nejsou psychicky v pořádku. Proč to všechno? Já se tam každý den chodím pořádně pobavit. Psa jsem neochutnala a nemám to v plánu, ale abych pravdu řekla, nevnímám je ani jako přátele člověka. Vyrůstala jsem v životě po boku dvou psů a stejně k nim mám vztah takový, že pes je dobrý na hodinku denně, zatímco kočka, to je úžasné stvoření. Přesto proti psům nic nemám, ale také nic pro ně. Ačkoliv jsem tedy zdánlivý nestranný účastník na stránce Rádi jíme psy, v hádkách, či bouřlivých debatách se většinou přidám na stranu pso- jíčů. Proč? Zaprvé nedělají nic špatného. Jediné, co dělají špatného, tak že si zakládají falešné účty na Facebooku a tím porušují jeho pravidla, ale kdo je ještě neporušil? - Zadruhé - prý mají psy chované na potravu, nikomu by neukradli psa se známkou, nebo nesnědli psíka přátelům. No a zatřetí jsou to samozřejmě výmysly, kromě pár cikánů tam opravdu většina členstva psy nejí a jen je baví utahovat si z ostatních a zabíjet tak deštivá odpoledne a studené březnové večery a já jim to schvaluju. Čas od času tam něco napíše můj kamarád, který mi prozradil, že se ptal většiny těch štamgastů - stálých komentátorů této stránky, a že prý je ani nenapadlo psa doopravdy pozřít, jen je to prima prča.

Věci někdy nejsou takové, jaké se zdají. :) Ať už jsme vegetariáni nebo psožrouti, hlavně bychom měli být ohleduplní. A to spousta těch, kteří stále bojují za práva zvířat, nejsou, jak paradoxní...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pajussska Pajussska | E-mail | Web | 7. března 2012 v 23:45 | Reagovat

No zašla jsem se na tu stránku podívat...myslím že i debila by napadlo, že to tamní domorodci nemyslí vážně :D

2 Skye Skye | Web | 8. března 2012 v 4:41 | Reagovat

jé, to je krásně cynický článek :D
ne, vážně, souhlasím, že potravní řetězec je příroda a salám na chlebíčku nikoho nezabije. Ale ládovat se masem denně, to ani pro naše tělo není dobré...

3 Jane Jane | Web | 8. března 2012 v 11:21 | Reagovat

Jo, to je přesně to, co mi vadí. To pokrytectví, že lidi říkaj, že by nechali popravit člověka, co sní psa, ale sami jedí několik porcí kuřete, prasete, krávy, apod. denně a vůbec jim to nepřijde.
Chtěla jsem bejt vegetarián, ale nikdy se mi to nepodařilo. Jo, ze začátku to bylo jen tak abych mohla říkat, že jsem vegetarián. Teď jsem to omezila tak, že jím maso jen a) z donucení (obědy u babiček, atd.) b) v párcích a dalších výrobcích, kde vlastně skoro maso není c) když jsem opilá :-D

4 Sach Sach | Web | 8. března 2012 v 12:56 | Reagovat

V první třetině článku jsem byla rozhodnutá, že přestanu jíst kuřecí, v druhé třetině jsem dostala strašnou chuť na klobásu a v třetí třetině jsem se pobavila nad výše zmíněnou stránkou. Vyvoláváš ve mě zajímavý pocity :D

5 Babe Babe | 10. března 2012 v 7:47 | Reagovat

Už nevím jak chutná kuře. A kdybych muselo zkusit to, nebo něco jinýho, myslim, že bych se pozvracelo. Nebo přinejmenším rozbrečelo.

6 Lucie Lucie | 10. ledna 2013 v 7:21 | Reagovat

Narazila jsem na tento článek náhodou a musím konstatovat, že jsem větší hovadinu dlouho nečetla..brrr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama