Vyvíjíme se.

9. března 2012 v 10:30 | Lily Infinity |  Opinions
Lidi mají potřebu požadovat od druhých, aby byli pořád stejní. Aby zůstali ve spárech svých starých způsobů a zvyků, chovali se vypočítatelně, ideálně tak, jak by potřebovali oni sami, no a úplně nejlepší je, když ten váš poskok, co se nikdy nezmění, má ještě k tomu o něco horší život, než vy a můžete se tak nad ním povyšovat. A běda, jak tomu tak není, to jsou řeči, "ty jsi dřív byla jiná" a "Změnila ses, už s tebou není tolik srandy" a "Kéž by se vrátila tvá stará osobnost" - Nasrat. Ať je vaše nové Já sebelepší, vždycky se najdou ti kteréni s lupou nalepenou u oka, kteří na vás budou hledat chyby a čekat na jakýkoliv náznak nejistoty, ze které vás můžou obvinit, pomluvit, vysát energii a pomodlit se za vás v kostele sežrat zaživa.


Fajn, co si budeme vykládat, jsem úplně stejná a očekávám od blízkých, během svého vývoje, že oni budou pořád ti samí joudové, zatímco já si vytvořím doslova novou identitu, provdám se za ruskýho mafiána, pořídím si kupu děcek a budu zpívat na estrádách na Barrandově, to je kurva můj vysněnej život hned vedle moderování Barev života, AZ kvízu, nebo tak něčeho.


-Zvláštní to slyšet od někoho, kdo se usilovně snaží, aby celý náš svět teď prošel změnou před tím, než bude pozdě. Vlastně jsem fajn povalovací revolucionář, no ne?

A místo toho, abych si přála lepší verze mých dnešních kamarádů, přeju si nový kamarády, kteří těm starým nakopou prdel. Nějak ve mně klíčí ten pozůstatek mých starých přátel, ze kterých se stali alkoholici a vykašlala jsem se na ně kvůli tomu, že byli takoví, jací jsou. Ale nevzala bych to zpět, jelikož programátor, co je do vás nejspíš zabouchlej a jeho jediným zájmem je dostat se vám pod sukni - dobře, to je zájem všech mých chlapeckých přátel - ač on nebyl z těch, co to zkusí jednou a dost, i když jste vy ještě dítě a on už vydělávající, závislej na chlastu a totálně vymaštěnej a vedle něj alkáč č. 2, pro změnu o něco mladší perverzní teplouš, co vlastně vůbec není teplej, to prostě za nic nestojí. A vedle nich kupa dalších lidí, které jsem opustila, pomluvila a zavrhla a kteří se mi čas od času prolnou životem jen tak, aby se neřeklo. Nestýská se mi po nich, ale po mém životě pár měsíců před tímto, kdy jsem nemusela řešit mé alkoholické přátele prostě proto, že jsem si toho na nich nevšímala a když jsem si ještě myslela, že přátelství mezi klukem a holkou může fungovat. Protože nemůže a já závidím těm holkám, který si to pořád myslí a jejich nejlepší kámoš je buď naprostej srab, než aby po ní vyjel, nebo je to gay, nebo má rád The Beatles, ideálně všechno dohromady.

A co teď? Tři měsíce vkuse se válím doma, užívám si projížďky leda tak sanitkou, koukám totálně paranoidně na dokumenty o tom, že nás chcou všichni zabít (A mimochodem, to je pravda, zeptejte se strejdy Billa Gatese a v žádným případě se nikdy nenechte ničím očkovat), debatuju o dobrých a špatných změnách nových vzhledů na Facebooku a přemýšlím, jestli má smysl si lakovat nehty na modro, nebo na červeno. (Na modro, ladí mi to k pyžamu.)

Samota mi neleze na mozek. To já lezu na mozek samotě. A jen tak mimochodem, ona taky nechce, abych se změnila. Ale já se chci změnit. Už jen kvůli tomu, abych ji mohla utopit v kýblu s jarovou vodou. Jó, panečku, to by byla krásná smrt.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | Web | 10. března 2012 v 7:44 | Reagovat

Sere mě to. Nechcu Bref ani jeho posranou čtyřnásobnou péči o toaletu. Napiš standovi ať ty reklamy zrušej, nebo jim aspoň vypnou na trvalo zvuk.

Alue byla taky očkovaná, psala mi, že jí potom na dva dny odešla ruka :D.

2 N. N. | Web | 10. března 2012 v 16:22 | Reagovat

je to pravda ludia sa menia a posúvajú sa do predu (v niektorých prípadoch bohužial aj dozadu).
aj ja sa chcem zmeniť. Chcem byť iný, možno lepší človek ale zistila som, že to silou mocou nejde. Proste keď to príde tak to bude.
A neboj najdeš si nových, lepších priateľov, takých, ktorí budú vyhovovať tebe a aj ty im. A žiadna samota potom nebude;)

3 rhubarbe rhubarbe | Web | 11. března 2012 v 0:01 | Reagovat

tak to chodí ľudia sa menia. odkedy študujem v inom meste, a s priatelmi som iba cez víkendy, tiež sa to dosť mení. ľudia o ktorých som si myslela, že budú moji priatelia do konca života, sú teraz pre mňa len známi. a možno ani to nie.
ps: píšeš zaujímavo, a skoré uzdravenie.

4 Nate Nate | 11. března 2012 v 16:55 | Reagovat

hehe, tohle je treti clanek od tebe, ktery jsem precetl a musim rict ze me docela bavis :) jinak to pratelstvi existovat muze, jen se navzajem nesmi pritahovat a nemusi pak byt ani jeden gay ani lesba ani prizdisrac ani mit rad beatles :)))

5 Lily Infinity Lily Infinity | Web | 11. března 2012 v 21:06 | Reagovat

[4]: Děkuji. :) Ale aby se ti dva nepřitahovali, tak dotyčná musí být nějaká ošklivka.)

6 Skye Skye | Web | 13. března 2012 v 1:45 | Reagovat

samota ti možná leze na mozek, ale pomáhá ti plodit naprosto skvělý články! ;)
úplně s tebou souhlasim a děkuju za svižné počtení :)

7 ! ! | 16. ledna 2015 v 15:53 | Reagovat

[1]: TO NENÍ VTIPNÉ A JE TO VEMI ČASTÉ ---- PARALÍZA KONČETIN

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama